Nowy Polski Ład – Bytom

Zmiany związane z wejściem w życie Nowego Polskiego Ładu wpłynęły na funkcjonowanie niemal każdej firmy. Niestety dość często skutki reformy podatkowej okazały się dla przedsiębiorców mało korzystne. Dlatego sporą popularnością cieszą się usługi doradcze związane z Nowym Polskim Ładem. Jeśli działasz w Bytomiu lub okolicach, zachęcamy do spotkania z naszymi doradcami podatkowymi, którzy pomogą Ci zminimalizować straty wynikające ze zmian w przepisach, a nawet wdrożyć rozwiązania korzystniejsze od dotychczasowych.

Wiele osób prowadzących firmy rozważa zmianę formy prawnej, w ramach której działają. Może się bowiem okazać, że funkcjonowanie jako spółka okaże się bardziej opłacalne, niż jako JDG. Podobne wątpliwości pojawiają się w związku z rozliczaniem się na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego czy w kwestiach dotyczących składki zdrowotnej.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że każda firma ma nieco inną specyfikę działania i rozwiązania, które okażą się pomocne w jednym przypadku, w innych mogą być zupełnie nietrafione. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak nie stracić na Nowym Polskim Ładzie, zapraszamy do naszego biura w Bytomiu. Skorzystasz z doradztwa specjalistów w dziedzinie podatków i otrzymasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania i wątpliwości.

Najważniejsze zmiany, które wprowadza Nowy Polski Ład

Nowy Polski Ład wprowadza wiele zmian do systemu podatkowego. Są to przede wszystkim:

  • zmiana kwoty wolnej i progu podatkowego,
  • likwidacja możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku,
  • zmiany w zasadach obliczania składki zdrowotnej w przypadku przedsiębiorców,
  • obniżenie stawek ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,
  • obowiązek opłacania składki zdrowotnej od wynagrodzeń członków zarządów,
  • zmiana zasad opodatkowania prywatnego użytkowania samochodu służbowego,
  • zryczałtowanie opodatkowania najmu indywidualnego,
  • ulga w PIT na powrót z emigracji,
  • ryczałt od przychodów zagranicznych dla podatników z ponadprzeciętnym poziomem aktywów.

Próg wolny od podatku został podniesiony do 30 000 zł dla wszystkich podatników, a stawka podatku wynosząca 32% obowiązuje dla dochodów powyżej 120 000 zł rocznie. Zlikwidowana została możliwość odliczenia od podatku składek na ubezpieczenie zdrowotne – dotyczy to wszystkich podatników, w tym pracowników, samozatrudnionych oraz emerytów. Zmieni się również sposób obliczania składek na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców.

Dodatkowo obniżona została stawka podatku liniowego od przychodów z działalności gospodarczej dla określonych zawodów oraz wprowadzono obowiązek płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne dla osób powoływanych na określone stanowiska.
Zachęcamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy zmiany.

Biuro Rachunkowe JB

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

41-902 Bytom, ul. Pszczyńska 13 biuro@brjb.pl tel. 531 502 834 KRS: 0000872206 NIP: 6263040916 Księgowość Bytom | Biuro podatkowe Bytom